Wyprawy w Nieznane!

W gorączce obchodów 70 rocznicy Powstania Warszawskiego, 2-go sierpnia, dwie instruktorki naszego hufca zorganizowały spontaniczny wyjazd do Warszawy. Tuż przed wyjściem z domu jedna z nich wpadła na pomysł, by celem podróży było zdobycie Warszawskiej Odznaki Krajoznawczej (WOK).

Dziewczyny założyły na siebie mundury oraz koszulki hufca, a także identyczne buty i wzięły te same plecaki, aby podkreślić, że nie spotkały się przypadkiem. Gotowe wyruszyły w Nieznane! :)

Z początku trasa miała być krótka i częściowo pokonana za pomocą komunikacji miejskiej. Jednak po namyśle postanowiły przejść całość pieszo. Łącznie trasa podróży wyniosła 7,5km i wyglądała tak jak przedstawia to poniższe zdjęcie. Harcerki miały okazję zobaczyć: właz kanału, którym 70 lat wcześniej podczas Powstania Warszawskiego harcerze przeszli z Woli na Śródmieście; dom, w którym „mieszkał” Stanisław Wokulski-postać stworzona przez Bolesława Prusa, piękne rabaty rosnące w Ogrodzie Saskim i wiele innych miejsc krajoznawczych znajdujących się na Śródmieściu między ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście a ulicą Marszałkowską.

Po drodze czekała na nich moc przygód m. in.: spotkania z harcerzami świętującymi obchody 70 rocznicy PW, puszczanie baniek przy pomniku Kopernika, a także niezliczone pogawędki z przechodniami.

Radosne i zmęczone wróciły do domów. Miejmy nadzieję, że wyprawa zostanie zwieńczona sukcesem i WOK zostanie zdobyta.

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!

dh pion. Agata Pawińska

dh sam. Joanna Szmurło