Harcerski Klub Turystyczny ABC

A gdyby tak zrobić rajd na Azorach?

A gdyby tak zrobić rajd na Azorach… I tak to się zaczęło… W 2018 roku grupa składająca się z 13 śmiałków Hufca ZHP Sulejówek- harcerzy, kadry i instruktorów, spakowała walizki i wyruszyła do najdalej wysuniętego zakątka Europy – na wyspy azorskie.

Białoruś – kiedy powiedziało się „A”, przyszedł czas na literę „B”. Tam pojechali pociągiem w roku 2019. Potem, z przerwą w 2020 na C jak Covid, odwiedzili w 2021 roku C jak Czarnogórę, a rok 2022 upłynął pod znakiem D jak… Szkocja :) a konkretniej miasto Dundee :) 2023… szczegóły wkrótce!

Wszędzie gdzie jadą, zabierają ze sobą mundury, wolą noclegi pod tysiącem gwiazd niż pięciogwiazdkowe pokoje hotelowe, pełnią służbę na rzecz lokalnej społeczności i starają się spotkać na swojej drodze jak najwięcej skautów czy też polskich harcerzy, organizując wspólne zajęcia. Przyjeżdżają z walizkami pełnymi nowych doświadczeń, inspiracji i zupełnie nowym punktem widzenia.

ABC – czyli All Boarders Crossed – wspólnie przekraczamy w mundurach granice krajów, stereotypów, wyobraźni – otwarci na poznawanie nowych kultur, skautów i gotowi do pełnienia służby w różnych zakątach świata!

Co się u nas dzieje? Jakim projektem zajmujemy się obecnie? Łatwo można to sprawdzić wchodząc na poniższe profile na social media – zapraszamy do odwiedzin!

How about a scouting trip to the Azores archipelago?

A zores archipelago? How about a scouting trip there? That’s how it started… In 2018, a group of 13 daredevils from Hufiec ZHP Sulejówek – scouts, scout leaders, and instructors, packed their bags and set off to the farthest corner of Europe – the Azorean island Terceira.

Brave people say: In for a penny, in for a pound. A was for the Azores, and B was for Belarus, which was their 2019 destination. Then, following a break in 2020, brought about by the letter C (which stands for Covid), they visited Montenegro (Polish: Czarnogóra, which starts with C, right?). In 2022, they made it to… Scotland. :) And more precisely (give it up for D) – to the city of Dundee. 2023… coming soon!

Wherever they go, they take their uniforms along, choose accommodation under thousands of stars instead of in five-star hotels, serve local communities, and try to get to know as many scouts as possible by organizing common initiatives. ABC club members always come back carrying heavy bags – bags full of new experiences, memories, inspiration, and a fresh point of view.

ABC = All Boarders Crossed – we cross the borders of countries, stereotypes, and imagination. Always open to learning about new cultures, meeting scouts, and ready to serve people all across Europe/the world!

Curious about what we’re currently up to? You can easily find us and follow us on our social media channels!

Nasze profile na social media – zapraszamy do odwiedzin!

Kontakt

W celu spotkania bądź zasięgnięcia rekomendacji podróżniczej albo rozpoczęcia projektu z nami, skontaktuj się z naszą Przewodnicząca Klubu.

pwd. Maria Kubacka – Świątek

maria.kubacka-swiatek@zhp.net.pl

+ 48 506 999 132