Szukamy „Superbohatera”

Propozycja Ruchu Programowego „PRO” zainteresowała nas na tyle, że postanowiliśmy z nią się zmierzyć! Kim będzie nasz „Superbohater”?

Celem zadania jest „odkurzenie” ciekawych postaci, które w pewnym okresie swojego życia miały związek z Pustelnikiem, albo bliższą okolicą.

Na ostatniej zbiórce poznaliśmy 4 postacie: Stanisława Grabowskiego, który był synem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (!) Ufundował kościół w Pustelniku oraz zbudował pałac w niedalekich Krubkach – Górkach. Przyjrzeliśmy się Janowi Kalinowskiemu, który urodził się w Okuniewie i zasłynął jako ceniony przyrodnik…w Peru.

Poznaliśmy krótką historię dziadka Romana Dmowskiego – Kazimierza. Przodek słynnego twórcy Niepodległej zarządzał folwarkiem w Wólce Wybranieckiej. Może naszym „Superbohaterem” będzie Karol Świeżawski? Znakomity aktor, którego sam Stanisław Poniatowski określał mianem „najznamienitszego aktora naszych czasów”.

Chcemy zaprezentować te ciekawe życiorysy lokalnej społeczności. Mamy już nawet kilka pomysłów jak to zrobić ;) Niedługo pojawi się więcej informacji!