W tym roku obóz odbył się nad malowniczym jeziorem Konik niedaleko wsi Rekownica na Mazurach. Harcerze z Hufca ZHP Sulejówek wcielili się w naszych praojców Słowian.

Obóz rozpoczął się 5 lipca, a zakończył 25 lipca, czyli tradycyjnie trwał 3 tygodnie. Obrzędowość została oparta na kalendarzu słowiańskim, dlatego nie zabrakło takich atrakcji jak Noc Świętojańska, Jarmark, czy palenie Marzanny. W ciągu tych wszystkich dni harcerze mogli poznać tajniki słowiańskiego życia oraz sprawdzić swoje umiejętności z technik harcerskich takich jak np.: samarytanka czy terenoznawstwo. Oczywiście nie zabrakło ukochanego przez wszystkich Paintball’a, a wędrówki jak, co roku dostarczyły niezapomnianych przygód. Każdy dzień rozpoczynał się od pobudki ogłaszanej przez oboźnego. Po śniadaniu odbywał się apel, podczas którego skrupulatnie sprawdzane były porządki w namiotach. W ciągu dnia kadra prowadziła zajęcia programowe, a wieczorem jakże klimatyczne ogniska i kominki podsumowywały każdy dzień, dostarczając wielu wrażeń.

Fot. Aleksandra Lodoń

Łącznie powstały 3 podobozy:

  • Wiślanie- w skład, którego weszły takie drużyny jak: 12 DH, 21 DH oraz 54 DH
  • Lelum Polelum- czyli 31 DH i 32 DH
  • Licicaviki- 13 DH i 14DH.

Warto dodać, że w tym roku obóz odwiedziło pod opieką druhen 8 najstarszych zuchów-śmiałków, którzy przez 4 dni zasmakowali obozowego i harcerskiego życia.

Podsumowując każdy miał szanse nawiązać nowe znajomości, wzmocnić  już te istniejące oraz zasmakować harcerskiego życia pod namiotami i wykazać się na zajęciach z dala od komputerów i gier. Oby więcej takich wyjazdów! :)

Fot. Monika Woińska

Bardzo dziękujemy za finansowe wsparcie, którego udzielił nam Urząd Miasta Sulejówek.

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!

sam. Joanna Szmurło

sdfasfsafsadfasfsafasd